TR + 90 532 305 70 58 

Fuar Tercüman
 
Fuar katılımcılarının fuar esnasında, standlarında ihtiyaç duydukları yabancı dil çevirmenleri ve fuar sonrası ve özel  müşteri ziyaretlerinde  çalışmak üzere çalıştığımız  firmalara  hizmet  sunmaktayız.
 

İngiltere’de tercümanlık yapmak, sadece çeviri yapabilmek değildir. Özellikle İngiltere’ye mal satmak için gelen İhracatcılarımıza tam anlamı ile yardımcı olmak demektir, bir nevi onların gözü, kulağı, danışmanı olmak demektir. Size bunları birkaç madde ile açıklayalım :

1)      Tercümanlık yapan kimsenin, İngiliz dili ve kültürüne hakim olması gerekir.

2)      İngiliz coğrafyasını çok iyi bilmesi gerekir ki bazı ihracatcılarımız İngiltere’ye geldiklerinde özellikle Londra ve  bir çok şehirde farklı müşterileri gezmek istemektedir.  Bu bağlamda İngiltere'de  uzun süre  yaşamış olması ve organizasyon yapabilme özelliğine sahip olmalıdır.

3)      Nereye, en hızlı şekilde, en az maliyetle nasıl gidilir bilmek zorundadır.

4)      Tercüme esnasında;  İngiliz iş kültürünü bilen tercüman, yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için uyarılar yapabilmelidir.

5)      Tercüman, yaşadığı şehirde ve varsa diğer şehirlerde kazandığı rehberlik tecrübesiyle gelen müşterinin konaklama, yemek, ulaşım ve diğer ihtiyaçlarında pratik çözümler üretebilmelidir.