TR + 90 532 305 70 58 

İngiltere Eğitim Danışmanlığı

Yabancı bir dili akıcı bir şekilde konuşabilmeni en iyi yolu, o dilin ana dil olarak konuşulduğu ülkelerde bir süre yaşamak ve eğitim almaktır. Yurtdışında eğitim almak, dil öğrenmenin yanı sıra farklı kültürleri tanımak, kendi kültürümüzü başkalarına tanıtmak, yeni arkadaşlıklar edinmek içinde büyük bir fırsattır.  Yurtdışında eğitim alan birçok öğrencinin, ülkelerine döndüklerinde aldıkları eğitim sayesinde iyi işler buldukları gözlenmektedir.

Yurtdışında eğitim alma fikri, kariyerinizi şekillendiren en önemli kararlardan biridir. Eğitim alacağınız ülke, şehir, okul, konaklama vb konular her biri başlı başına birer meseledir. İşte bu süreçte, daha önce yurtdışında eğitim almış ve deneyim kazanmış danışmanlarımızla size en iyi şekilde yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Yurtdışına gidiş, genel olarak aşağıdaki aşamalardan oluşur.

 

 

1-     Ücretsiz Danışmanlık-Bilgilendirme

 

* Uzman eğitim danışmanlarımız tarafından, öğrenci adayının kariyer hedefleri ve hangi ülkede eğitim almak istediğinin tespiti

 

* Uzman eğitim danışmanlarımız tarafından, öğrencinin gitmek istediği ülkenin vizesi için öngörülen şartlara uygunluğunun tespiti

 

* Kariyer hedefleri, ihtiyaç duyulan eğitim programı ve vize kuralları ışığında öğrenciye değişik okul-konaklama ve maliyet seçeneklerinin verilmesi

 

2-     Karar Verme

 

* Öğrenciye sunulan okul ve konaklama seçeneklerinin öğrenci tarafından seçilmesi ve bu seçimin tarafımıza bildirilmesi

 

3-     Okula Kayıt Aşaması

 

* Öğrencinin yapmış olduğu seçim doğrultusunda, yurtdışındaki eğitim kurumuyla bağlantı kurulması ve kayıt işleminin gerçekleştirilmesi yapılmaktadır. Bu aşamada, okula kaydının gerçekleşebilmesi için öğrenciden bir miktar depozit ödemesi yapması istenir. Bu ödeme yapıldıktan sonra kursun rezervasyonu tamamlanmış olur. Dil okulu, yapılan bu ödemeyle birlikte vize başvurusunda kullanılacak olan belgeleri tarafımıza gönderir. Bundan sonra vize başvurusu için hazırlıklara başlanacaktır. 

 

 

 

 

 

4-     Vize Başvurusu Hazırlığı

 

* Öğrencinin eğitim almayı seçtiği ülkenin vizesini almak için vize başvurusunun hazırlanması bu aşamada yapılır. Vize için hazırlanacak belgelerin listesi öğrenciye iletilir. Öğrenci, vize başvurusu için gereken belgeleri hazırlar ve tarafımıza elden teslim eder veya e-mail ile gönderir.

 

* Hazırlanan belgeler danışmanlarımız tarafından kontrol edilir, gerekli görürse danışmanlarımız ek belgeler talep ederek daha sağlam ve vize kurallarına daha uygun bir başvuru hazırlanmasını sağlar.

 

* Hazırlanan belgelere göre, öğrencinin başvuru formu internet ortamında doldurulur, çıktısı alınır ve öğrenciye teslim edilir.

 

* Vize başvurusunun yapılacağı gün öğrenci ile beraber kararlaştırılır ve öğrenci adına vize başvurusu randevusu alınır.

 

     5-Vize Başvurusunun Yapılması

 

* Öğrenci, randevu gününde vize başvuru formunu ve hazırladığı belgelerin orijinallerini vize başvurusu randevusunda görevliye teslim eder. Vize başvurusu işlemleri böylece tamamlanmış olunur.

 

     6- Yurtdışına Yolculuk

 

* Vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasından sonra, öğrenciye uçak bileti seçenekleri sunulur. Öğrenci, ekonomik uçak bileti seçeneklerinden birini seçer ve yurtdışına gidiş için gerekli işlemler tamamlanır.

 

      7- Yurtdışında Havalimanı Karşılaması

 

 * Öğrenci, eğer talep etmişse, gideceği ülkede kendisine havalimanı karşılaması ayarlanır. 

 

 * Gideceği ülkeye vardığında, Türkçe konuşan lisanslı şoförlerimiz tarafından havalimanından alınır ve kalacağı adrese bırakılır.