TR + 90 532 305 70 58 

İNGİLTEREYE EMLAK  YATIRIMI İÇİN 4 NEDEN

Yatırım İçin Fırsat

İngiltere’nin bağımsızlığı için oylar verildikten sonra, İngiliz liderler, 2-3 kısa yıl içinde 40’tan fazla ülkeyle ticaret anlaşmalarını yeniden müzakere etmek zorunda. Belirsizliklerin artmasıyla hem Pound hem de İngiltere emlak piyasası avantajsız yatırım olarak görülmeye başlandı. Ancak aksine, yatırımcılar bunu Birleşik Krallık mülkünü pazarlık fiyatlarından satın almak için tarihi bir fırsat olarak görüyorlar.

Yüzyılın En Düşük Konut Arzı

En güncel Hükümet tahminlerine göre, İngiltere’de sadece talebe ayak uydurmak için her yıl 232.000 yeni mülkün inşa edilmesi gerekmekte, ancak inşa edilen yeni evlerin sayısı şu an 1920’lerden beri en düşük seviyededir. 2002’den bu yana, kiralık mülk talebi neredeyse ikiye katlandı. Kiralık mülkler şu anda, toplam konut stokunun sadece %11’ini oluşturuyor. Bu, kiralamak üzere satın alan yatırımcılar için harika bir haber.

 

Yüksek Düzeyde Nüfus Artışı

Son nüfus sayımı, İngiltere’nin nüfusunun son on yılda %7’lik (4 milyon) artışı olduğunu – ve toplam nüfusun 63 milyonu aştığını gösteriyor. Bu, neredeyse her yıl Manchester şehrini eklemeye eşdeğer. Önümüzdeki 20 yıl içinde, İngiltere’de hane sayısı 28 milyona ulaşacak – her yıl yaklaşık 250.000 hane artışı olacak. Aynı dönemde, tüm hanelerin% 20’sine denk gelecek olan tek kişilik hanelerde 3.2 milyonluk bir artış beklenmektedir. Dolaysıyla mevcut konut stoklarına talep büyük ölçüde artacaktır.

 

Kiralık Konutlar İçin Artan Kira Gelirleri

“Your Move” kiralama ajansının en son araştırmasına göre, İngiltere ve Galler’deki özel aylık kiralama fiyatlarının temmuz ayında ortalama £846 artarak 2016 yılından beri %5,2 artış gösterdiğini ortaya koymuştur. Güney Doğu İngiltere’de ise Londra’daki yüksek kira fiyatlarından taşınan kiracılar sebebiyle, kira oranları bir önceki seneye göre %14,9 artmıştır.